Enzýmy a doplňky pro zdraví

Serrapeptáza, Vitamín D3 kapky,...

Ochorenie črevaPostihuje konečník a niekedy hrubé črevo. Zápal a veľa malých vredov sa rozvíja vnútri hrubého čreva, následkom čoho je prudká
a krvavá hnačka, bolesti a dlhotrvajúca únava. Prejavy sú rôzne, podľa toho, koľko hrubého čreva je postihnutého. Navyše, môže byť postihnutá aj koža, oči a kĺby. Ak je postihnutý len konečník hovoríme o proktitíde.

Crohnova choroba
Najčastejšie postihuje tenké črevo a hrubé črevo. Zapríčiňuje zápal, hlboké vredy a jazvy v stene čreva. Hlavným prejavom je bolesť v bruchu a prudká hnačka, spojená so stratou na váhe. Tiež je niekedy spojená aj s inými zápalovými prejavmi, postihujúcimi kĺby, kožu a oči. 

Dráždivé hrubé črevo
Je to porucha funkcie tráviaceho systému s prejavmi bolesti v bruchu a nepohodou spojenou s porušením funkcie čreva, hnačkami, obstipáciou alebo kombináciou oboch, trvajúca mesiace alebo roky. Túto diagnózu má 10-20% dospelých a tieto prejavy sú príčinou častých návštev u lekára. Vedci predpokladajú, že toto je jednou z najčastejších funkčných črevných porúch. Postihuje viac ženy, až 70%. 

Čo vyvoláva toto ochorenie? Odborníci na výživu vedia, že tieto problémy sú spôsobené stravou (aj stres tu má určitú úlohu).

Ako môže serrapeptáza pomôcť? Významne tým, že čistí od zápalu a mŕtveho tkaniva, tým sa zmierňujú prejavy a umožňuje sa rýchla náprava poškodenia.

zdroj: webnoviny.sk