Enzýmy a doplňky pro zdraví

Serrapeptáza, Vitamín D3 kapky,...

Úrazy

V Nemecku a iných európskych krajinách je serrapeptáza bežná v liečbe zápalových a úrazových opuchov. Väčšina výskumov tejto látky má európsky pôvod. 

V jednej odbornej lekárskej štúdii nemeckí výskumníci sledovali účinok serrapeptázy na pooperačný opuch a bolesť. V tejto štúdii bolo 66 pacientov, ktorí boli operovaní pre čerstvé roztrhnutie bočného väzu kolena. Na tretí pooperačný deň skupina, ktorá dostávala serrapeptázu, mala o 50% menší opuch ako druhá skupina. Pacienti, ktorí dostávali serrapeptázu, boli skôr bez bolesti ako druhá skupina a na 10. deň boli úplne bez bolesti. 

Druhé 2 skupiny pacientov s tradičnou liečbou s polohovaním, pokojom a ľadom nemali nijaké zmenšenie opuchu v tom istom čase. (Esch PM, Gerngross H, Fabian A, Fortachr Med,107(4):67.8, 71-2 1989 Feb 10)

Rozhovor Hilary Freemanovej s Leou Verity, 32-ročnou športovou manažérkou z Doncasteru v Yorkshire, ktorej zmenila serrapeptáza život: vyše 25 rokov trpela Lea Verity krutými bolesťami sánky a necitlivosťou tváre po úraze na ihrisku, ktorý utrpela ešte ako 6-ročná. Nehoda spôsobila poškodenie tkanív jej sánky, sprevádzané zápalom okolo kĺbu, svalovým kŕčom a pritlačeným nervom. 

Stav jej spôsoboval bolesť pri jedení a dokonca aj pri smiatí. Strávila mnoho nocí schúlená v agónii s fľašou teplej vody, priloženou na tvár, keď bežné analgetiká nezabrali. „Mala som niečo ako trvalú bolesť ucha a niekedy som mala ostrú, pichavú bolesť, ktorá mi, takpovediac, vyrážala dych“ hovorí. „Bolesť spôsobila, že som začala škúliť, postihlo to moje videnie a necítila som jednu stranu svojej tváre. Keď sa to zhoršilo, tak bolo nemožné, aby som otvorila sánku. Nebola som schopná otvoriť ju ani rukami. Ani doktori ani zubári nevedeli, ako mi pomôcť. Naznačovali, že moje problémy sú psychologické. Všetko, čo mohli urobiť, bolo z času na čas mi predpísať ibuprofen. Pred rokom mi diagnostikovali TMJ syndróm temporo-mandibulárneho kĺbu, ktorý doktori nevedia liečiť – mojou jedinou možnosťou boli silné lieky proti bolesti a prípadný riskantný chirurgický zákrok s nízkou šancou na úspech. Nenávidela som, že som bola závislou na liekoch proti bolesti. 

Majú nepríjemné vedľajšie účinky, ako dyspepsia (porucha trávenia) a nadbytok žalúdočnej kyseliny.“ Lea sa vzdala všetkej nádeje na uzdravenie. Potom vyskúšala serrapeptázu.
„Už po pár dňoch som spozorovala zlepšenie,“ hovorí Lea. „Citlivosť v tvári sa mi začala obnovovať a bolesť už nebola taká zlá. Po dvoch týždňoch som prestala užívať ibuprofen (liek proti bolesti). Nemohla som tomu uveriť – bola som bez bolesti, stuhnutosť mojej sánky sa stratila a mala som znovu plnú citlivosť. Serrapeptáza dosiahla viac za týždne ako roky ortodontickej liečby.“ 

Lein život sa dramaticky zmenil odvtedy, ako užíva serrapeptázu. „Znížila som dávku a som bez príznakov. Moje žalúdočné problémy zmizli, nespozorovala som žiadne vedľajšie účinky a cítim sa oveľa silnejšia.“ Akokoľvek, dnes Leu už nič nebolí. Užívala serrapeptázu počas dvoch mesiacov a jej príznaky zmizli takmer za noc.

Ďalšia štúdia sledovala účinnosť serrapeptázy po operácii kĺbu kvôli chronickému hnisaniu. Liečili 174 pacientov – 88 dostávalo serrapeptázu 3 dni pred a 5 dní po operácii, 86 pacientov dostávalo placebo. Stupeň opuchu bol u pacientov liečených so serrapeptázou výrazne menší ako u druhej skupiny. Pacienti nemali žiadne vedľajšie účinky. (Tachibana M., Mizukosi 0, Harada Y., Kawamoto K., Nakai Y. Source: Pharmathera-peutica, 3(8):526-30 1984)

Bonnie O’Sullivan si opakovane čítal články z novín od Christine Thornovej (2004) o serrapeptáze, ktoré zneli tak úžasne aj pre jeho dcéru Sandy. Obaja mali zdravotné problémy. Zohnal si serrapeptázu a začali ju obaja užívať. Dcéra si všimla zmiernenie svojej celotelovej bolesti už po užití prvej tabletky! Počas nasledujúceho dňa (len po 3 tabletkách) bol Sandin hlboký hrudný kašeľ oveľa lepší a zlepšil sa aj jej celkový pohľad na život. Hlavnou príčinou, prečo som ju začal užívať, je prevencia srdcového záchvatu a porážky, takže som nepozoroval rýchlu zmenu. No v priebehu troch dní som prestal túžiť po mliečnych výrobkoch – stratil som alergiu? (David Potteron: Therapy Weekly, September 2002)

Serrapeptáza ničí neživé tkanivá, ako krvné zrazeniny, cysty a arteriálne (tepnové) povlaky a blokuje zápalové procesy. Tu je príbeh mladej ženy, ktorá šesť rokov trpela bolesťou chrbta následkom motocyklovej nehody. Po desiatich dňoch užívania serrapeptázy sa jej bolesť stratila. Ak odhliadneme od športových zranení a iných príčin bolesti, enzým je určený na liečbu stavov, ako zápaly kĺbov (artritída), fibromyalgia, chronická obštrukčná pľúcna choroba, zápalové ochorenie čreva a dokonca aj na sklerózu multiplex.

zdroj: webnoviny.sk